Vägledning för v.36

Just nu rör sig energierna snabbt, trots att vi går in i
höstens mer lugnare atmosfär. Men det är bara tillfälligt, så passa på att
följa med den snabba energivåg som nu sveper förbi. Den kan nämligen hjälpa dig
att komma i gång med ett nytt projekt som du väntat på, eller ge dig energin
att färdigställa något. Kom ihåg, att det du nu påbörjar kommer du få jobba med
fram till nästa vår.
Se först till att detta är det du verkligen vill. Det kan nämligen gå för fort ibland, så du inte hinner tänka igenom saker och ting. Det är därför viktigt att du bibehåller ditt fokus.
Det gör dig inte bättre än någon annan, men det gör dig heller inte sämre än någon annan. De människor som råkar ut för orättvisor i din närhet, är du skyldig att hjälpa. Även om det bara är genom ett leende eller en hälsning. Det handlar om att höja energin bland dem som utsätter andra. Genom att höja och stärka den utsatta individen, tar det också bort den negativa energin som skapar förövaren. Det är inte alltid så lätt och jag säger inte att det är gjort utan ansträngning, men kommer tas emot med tacksamhet.
Låt andra ta del av din kärlek!
På grund av ett återbud, så finns nu en plats kvar till höstens Medium utbildning. Den är förlagd över 1,5 år och fem moduler. Där får du lära dig mediumskapet från grunden. Du kan läsa mera och anmäla dig här. Senast 13 september
Väl mött )O(
Anna Mattsson
Medium, Healer & Prästinna